نکته بحرین روسیه اسلامی همایش بین المللی

نکته: بحرین روسیه اسلامی همایش بین المللی اخبار بین الملل

بانک مرکزی حراج سکه را که از حدود دو ماه پیش در بانک کارگشایی شروع شده است بود، از امروز (شنبه)و تا اطلاع ثانوی متوقف کرده است. 

حراج سکه متوقف شد

حراج سکه متوقف شد

عبارات مهم : مرکزی

بانک مرکزی حراج سکه را که از حدود دو ماه پیش در بانک کارگشایی شروع شده است بود، از امروز (شنبه)و تا اطلاع ثانوی متوقف کرده هست.

به گزارش ایسنا، با حبابی شدن قیمت سکه که به بیش از ۲۰۰ هزار تومان می رسید از حدود دو ماه پیش بانک مرکزی حراج را از کانال بانک کارگشایی در دستور کار قرار داد. این حراج سه روز در هفته و از ساعت ۱۴ در این بانک شروع شده است و با قیمت گذاری پایه از سوی بانک مرکزی جهت نیم سکه و تمام سکه به کار خود ادامه می داد و در نهایت با بالاترین قیمت پیشنهادی به اضافه ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده سکه به خریدار واگذار می شد.

بنابر اعلام سلیمانی – مدیرعامل بانک کارگشایی- بانک مرکزی حراج سکه را متوقف کرده و البته تا اطلاع ثانوی این کار انجام شده است هست. محاسبات نشان می دهد که در حال حاضر سکه تمام بهار آزادی کمتر از ۱۰ هزار تومان حباب داشته و نیم سکه تقریبا هیچ حباب قیمتی ندارد.

حراج سکه متوقف شد

دلیل توقف حراجی فعلا از سوی بانک مرکزی مشخص نشده، ولی پیش تر مدیران این بانک اعلام کرده بودند تا زمانی که حباب تمام سکه به حداقل برسد، به حراج ادامه خواهند داد. این در حالی است که اکنون پیش فروش سکه در بانک ملی از ۲۸ بهمن با روشی تازه شروع شده است و طی آن هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با قیمت قطعی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در سررسید یکساله و تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در سررسید شش ماهه به متقاضیان واگذار می شود. بیش از ۳۰ حراجی در این مدت برگزار شد و هر چند که آمار مشخص نیست، ولی به نظر می رسد بیش از ۳۵۰ هزار قطعه فروش رفته باشد.

اکنون هر قطعه ربع سکه تمام بهار یک میلیون و ۴۸۰ هزار تومان و نیم سکه حدود ۷۲۰ هزار تومان در بازار معامله می شود.

بانک مرکزی حراج سکه را که از حدود دو ماه پیش در بانک کارگشایی شروع شده است بود، از امروز (شنبه)و تا اطلاع ثانوی متوقف کرده است. 

واژه های کلیدی: مرکزی | میلیون | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs